obrazek
микрозаймы на карту за 5 минут без проверки кредитной истории
wrz
02

New York, New York…

Posted by Magda i Marcin

Szanowni Państwo, z dumą chcemy zaprezentować pierwszy wpis na naszej stronie!

Tak naprawdę jeszcze nie dotarliśmy do właściwego miejsca rozpoczęcia tej wariackiej eskapady, ale jesteśmy już w drodze, w dodatku całkiem blisko celu (jedyne 4 300 mil do Anchorage ;- ). Dziś żegnamy się z Nowym Jorkiem, gdzie mielimy przyjemność spędzić prawie dwie doby. Jeśli chodzi o nasze spostrzeżenia co do NYC, cóż… nie odkryjemy Ameryki tym stwierdzeniem- wszystko tu jest OGROMNE! Wielkie samochody, tłumy ludzi i rzecz jasna drapacze chmur, które rzeczywiście są gigantyczne. Należy tu wspomnieć, że udało nam się dostrzec budynek, który pojawia się zawsze we wstępie do serialu „Przyjaciele” :D W czasie ekspresowego zwiedzania Manhattanu odwiedziliśmy także miejsce gdzie stało World Trade Center (obecnie jest to wciąż plac budowy, ponieważ powstaje tam nowy kompleks budynków), Statuę Wolności,  Brookliński Most, Chinatown, Empire State Building i Central Park. Wrażenia pozytywne, wszystko dokładnie jak w amerykańskich filmach i tak samo duża ilość policjantów na ulicach. Jedyne co nas zaskoczyło, to temperatura: na pewno nie mniej niż 30 stopni, żar dosłownie lał się z nieba! Nie przypuszczaliśmy że będzie tu tak gorąco, stąd zaczynamy obawiać się szoku termicznego po dotarciu na Alaskę ;)  Kończymy ten wpis najnowszą informacją: nasz (jak sądziliśmy) bezpośredni lot z NY do Anchorage, okazał się lotem z międzylądowaniem w Phoenix <sic!> czyli nadrobimy niezły kawałek drogi. W każdym razie już wkrótce kolejne newsy prosto z dzikiej Alaski!

 1. Brat Wojciech Said,

  Yo! Super wyprawa! Pozdrawiam w imieniu swoim i Katarzyny!

 2. Mysza Said,

  Super, że stronka już działa. Fajnie było Was „zobaczyć” na zdjęciach z NY. Powodzenia na Alasce i czekamy na dalsze wieści !!

 3. Pokrzywa Said,

  no tak właśnie popatrzyłem na tą waszą trasę i jedziecie właśnie tam gdzie chciałem :( Yellowstone

  w każdym razie pozdrawiam

  piliście tę wodę Poland Spring ?

 4. Max Said,

  Whaowww magda, what a wonderful trip you guys having, I’m sooooo jealous!!!
  Maybe I’ll see you next year in Mexico or in Poland, depends where you will be!
  Keep in touch, and travel safe!
  Maxi

 5. Barbara Said,

  Hi Marcin and Magda!
  What an exciting trip. Maybe you already know about it, but you can use the Web to find a place to sleep.
  It is better than youth hostels, because it’s free. The name of the network is couchsurfing.com. Create your profile, sign up, and search for a prospective host in the area you would like to visit. Hopefully you will
  find a free couch, and get some tips from other travelers.
  Keep us posted, and good luck!
  Barbara.

Add A Comment